Relacja z XII Uniwersyteckiego Forum Związkowego NSZZ „Solidarność”

W dniach 21-24 września w ośrodku „Emaus” w Turnie odbyło się XII Uniwersyteckie Forum Związkowe NSZZ „Solidarność”.- „Reforma szkolnictwa wyższego i nauki a solidarność środowiska akademickiego”.

Spotkania Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność” odbywają się cyklicznie. Gospodarzem tegorocznego Forum była Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu a gośćmi członkowie uczelnianych organizacji naszego związku z całego kraju.

Zasadniczym elementem Forum były wykłady i dyskusje nawiązujące do oficjalnych punktów tematyki Narodowego Kongresu Nauki i odnoszące się do prezentowanych podczas NKN założeń Ustawy 2.0

Podczas sesji specjalnej wystapił prof. dr hab. Aleksander Bobko, sekretarz stanu MNiSW, który nie tylko przedstawił założenia rządowego projektu reformy polskiej nauki i szkolnictwa wyższego, ale zapoznał się także z obawami środowiska związkowego.

Uczestnicy XII Uniwersyteckiego Forum Związkowego NSZZ „Solidarność” pisemnie wyrazili swoje stanowisko w sprawie projektu ustawy o szkolnictwie wyższym z dnia 19 września 2017 r.

Stanowisko FORUM z komentarzem